Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach co roku powstają Zielone Pracownie, dzięki którym lekcje z przedmiotów przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych są o wiele ciekawsze.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił konkurs pn. Zielona Pracownia 2018, który przeznaczony jest dla organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym te, które zostaną nagrodzone w konkursie pn. Zielona Pracownia_Projekt 2018, które nie otrzymały dofinansowania w poprzednich edycjach konkursu.
Celem konkursu jest dofinansowanie w formie dotacji najlepszych wniosków dotyczących utworzenia ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych. Jak podkreśla WFOŚiGW w Katowicach – dofinansowane zostaną projekty, które w znaczny sposób wpłyną na polepszenie warunków nauczania oraz wyróżnią się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania pracowni.
Wnioski będą przyjmowane od 3 kwietnia do 20 kwietnia bieżącego roku. Zgodnie z regulaminem konkursu – dotacja będzie udzielana z uwzględnieniem efektów zadania i możliwości finansowych Funduszu do wysokości 80% kosztów kwalifikowanych z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 30.000 zł. 20% kosztów kwalifikowanych zadania powinno zostać pokryte ze środków własnych lub pochodzących z nagrody finansowej przyznanej laureatowi konkursu pn. Zielona Pracownia_Projekt 2018. Dofinansowane zadania powinny zostać zrealizowane do 30 czerwca 2019 r.
Kosztami kwalifikowanymi są czynności i zakupy niezbędne do osiągnięcia efektów ekologicznych i rzeczowych, w tym: zakup pomocy dydaktycznych związanych bezpośrednio z edukacją przyrodniczą/biologiczną/ekologiczną/geograficzną/geologiczną/chemiczno-fizyczną, zakup sprzętu audio-video, komputerowego, fotograficznego, urządzeń wielofunkcyjnych, zakup wyposażenia pracowni: meble (stoły, krzesła, tablice szkolne, szafy/gabloty ekspozycyjne, biurko nauczycielskie), stojaki na mapy/plansze, prace remontowe i koszty modernizacji pracowni (oświetlenie, instalacja elektryczna i wod.-kan.).
Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Katowicach może być przeznaczone na następujące koszty kwalifikowane: – zakup pomocy dydaktycznych związanych bezpośrednio z edukacją przyrodniczą/biologiczną/ekologiczną/geograficzną/chemiczno-fizyczną, zakup sprzętu audio-video, komputerowego, fotograficznego, urządzeń wielofunkcyjnych, zakup wyposażenia pracowni: meble (stoły, krzesła, tablice szkolne, szafy/gabloty ekspozycyjne, biurko nauczycielskie), stojaki na mapy/plansze. W razie pytań WFOŚiGW w Katowicach prosi o kontakt pod numerami telefonu 32 60 32 374; 32 60 32 377; 32 60 32 375.
Fot. III LO Będzin
/j/
„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.