Szybki PIT – ruszyła kampania informacyjna Ministerstwa Finansów

2
101
Szybki PIT – ruszyła kampania informacyjna Ministerstwa Finansów
 
Kampania informacyjna rozpoczęła się 18 lutego, a zakończy się dwa tygodnie po zamknięciu okresu rozliczeniowego, który w tym roku upływa 2 maja.
 
Jak informuje minister finansów, kampania Szybki PIT została stworzona po to, aby przygotować dla podatników wiele narzędzi, które pomogą im w wypełnianiu obowiązków podatkowych. Akcja zakłada tradycyjne już dni otwarte wszystkich urzędów skarbowych w Polsce. Pod koniec kwietnia urzędy te będą również pracowały w wydłużonych godzinach a eksperci będą czuwali na dyżurach telefonicznych. Kampanię Szybki PIT znaleźć można również na Facebooku. Podobnie jak w tamtym roku, Ministerstwo Finansów uruchomiło specjalną aplikację, dzięki której podatnicy mogą zadać pytanie, na które otrzymają szybką i fachową odpowiedź.
 
Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na stronie internetowej www.szybkipit.pl. Znaleźć tam można aktualności, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet oraz broszury informacyjne Ministerstwa Finansów. 
 
Nazwa kampanii nawiązuje do faktu, iż PIT można w szybki, prosty i bezpieczny sposób złożyć przez Internet. Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (usługę PFR) czy też aktualne formularze można znaleźć na Portalu Podatkowym.
 
W ramach tegorocznej akcji resort finansów przygotował dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi  ułatwiających rozliczenia:
– 11-13 marca w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce będzie można skorzystać z punktów rozliczeń. Dzięki nim każdy podatnik będzie mógł w przerwie między zakupami wysłać swój PIT przez Internet lub złożyć deklarację w papierowej formie;
 
– 16 kwietnia we wszystkich urzędach skarbowych zostaną zorganizowane dni otwarte, podczas których pracownicy administracji podatkowej będą pomagać podatnikom przy składaniu PIT-ów;
 
– w urzędach będą dostępne specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową;
 
– w Ministerstwie Finansów oraz w urzędach skarbowych będą odbywać się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników – ich terminy będę podawane na bieżąco;
 
– w ostatnich dniach kwietnia, gdy jak co roku panuje wzmożony ruch w urzędach, wszystkie urzędy skarbowe będą pracować dłużej  – terminy także będę podawane na bieżąco;
 
– na potrzeby akcji przygotowano plakaty i broszury informacyjne, które promują wiedzę na temat rozliczeń czy aktualnych ulg podatkowych.
 
Ministerstwo Finansów przypomina, że w 2016 r. 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (sobota), dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja.
 
Artykuł powstał przy współpracy z firmą SOFTib , właścicielem marki Centrum Kas Fiskalnych.