Remont domu nie musi być kosztowny i czasochłonny

100
193
remont racibórz

Słowo „remont” na ogół kojarzy się pozytywnie, w szczególności gdy inwestujemy pieniądze we „własny kąt” oraz patrzymy na niego przez pryzmat końcowego efektu. Co więcej pod tym pojęciem nie musi kryć się coś wielkiego, gdyż czasami wystarczającą zmianą może okazać się przemalowanie swojego wnętrza, aby tchnąć w nie nowe życie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kolorystyka ścian w domu ma wielki wpływ na ogólne samopoczucie.

 

Kolor czerwony: sprawia, że czujemy się bardziej pobudzeni i pełni energii. Nie należy więc przesadzić z jego ilością na ścianach, ponieważ w nadmiarze może wywołać uczucie rozdrażnienia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest natomiast pomalowanie tylko jednej ściany w pokoju na czerwono, pozostałe zaś na neutralny kolor. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru.

 

Kolor pomarańczowy: postrzegany jest jako kolor motywacji i pozytywnej energii. Tworzy optymistyczny klimat. Świetnie prezentuje się w towarzystwie brązów, beżów oraz bieli.

 

Kolor żółty: wpływa pozytywnie na nastrój oraz wyostrza apetyt. Zaleca się, by używać go do pomieszczeń „smutnych”, w których występuje słabe oświetlenie (na przykład z powodu braku, bądź małego okna). Z pewnością natomiast jest to kolor, którego nie należy używać w nadmiarze, gdyż może okazać się nie do zniesienia.

 

Kolor zielony: to reprezentant nadziei oraz życia. Jednoznacznie kojarzy się z naturą, co z kolei przynosi ukojenie i pozwala się zrelaksować. Co więcej, kolor ten ma bardzo korzystny wpływ na układ nerwowy oraz pozytywnie wpływa na krążenie.

 

Kolor fioletowy: inspiruje do działań twórczo-artystycznych poprzez pobudzenie psychiki. Utożsamiany jest ze spokojem, zgodą oraz dostojnością.

 

Kolor niebieski: sprawia, że czujemy się zrelaksowani oraz odprężeni. Posiada pozytywny wpływ na obniżenie ciśnienia w krwi oraz na układ nerwowy. Pomimo tego, iż jest to kolor chłodny, z jego udziałem można stworzyć bardzo przytulne, lekkie oraz harmonijne wnętrze. Doskonale komponuje się z naturalnym drewnem. W odcieniu błękitnym zalecane jest jego łączenie z jasnymi barwami, natomiast w odcieniach bardziej intensywnych, świetnie wyglądają w połączeniu z kolorami kontrastowymi o ciepłej tonacji.

 

Kolor biały: pozwala na maksymalne optyczne powiększenie pomieszczenia, natomiast w mocnym świetle może okazać się zbyt smutny i zimny. Doskonałym pomysłem jest więc zakup bieli, ale złamanej, dzięki czemu wnętrze wciąż będzie powiększone, a dodatkowo rozświetlone i ciepłe, a co za tym idzie – przytulne i harmonijne.

 

Kolory ziemi (brąz, beż, szarość, czerń): stwarzają aurę, która zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przytulności. Co więcej, mają pozytywny wpływ na koncentrację, a ich stosowanie we wnętrzach jest zawsze pewnym wyborem.