Konkurs plastyczny „TAK dla czystego powietrza”

88
265

Praca musi być tematycznie związana z przyrodą, ze zmianami, jakie zaszły lub powinny zajść w otoczeniu uczniów dzięki środkom Unii Europejskiej wykorzystanym na ochronę środowiska, w tym na ochronę powietrza.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zaprasza uczniów szkół podstawowych i świetlic środowiskowych do udziału w konkursie plastycznym z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji pt. „TAK dla czystego powietrza”. Celami są: szeroko pojęta edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży poprzez rozwój umiejętności plastycznych, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody, popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych wykorzystywanych na ochronę środowiska, w tym czystego powietrza, a także promocja Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i podopiecznych świetlic środowiskowych z województwa śląskiego od 6 do 15 lat, którzy będą podzieleni na pięć kategoriach wiekowych. Należy wykonać pracę w dowolnej technice plastycznej na kartce, blejtramie itp. formatu A3. Musi być ona tematycznie związana z przyrodą, ze zmianami, jakie zaszły lub powinny zajść w otoczeniu uczniów dzięki środkom Unii Europejskiej wykorzystanym na ochronę środowiska, w tym na ochronę powietrza.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 13 listopada 2020 r. do godz. 15:00 (decyduje data wpływu do WFOŚiGW w Katowicach) na adres organizatora: ul. Plebiscytowa 19, 40-035 Katowice) z dopiskiem „Konkurs plastyczny”. Prace przesłane po terminie nie będą brać udziału w konkursie. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi do końca grudnia 2020 r.

Regulamin i kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach. Osobą odpowiedzialną za organizację ze strony WFOŚiGW jest Małgorzata Gałuszka, tel. 32 6032 398, e-mail: [email protected].

Konkurs jest współfinansowany ze środków Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

KP

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.